EST   |    ENG   |    RUS   |   
 
 

Tartu gruppide karjäärikoolitus Moostes

 30.oktooberil kohtusid Tartu bussijaamas kahe Tartu Tööklubi liikmed , et sõita koolitusele Moostesse. Vastu võttis meid ilus loodus ja võimas mõisakompleks. Kolm päeva elasime Mooste Viinavabriku külalistemajas, kus toimus toitlustamine ja Karjäärikoolitus. Samas majas asub ka Eesti Fototurismi keskus. Elasime kahestes tubades, mis kandsid viinameistrite nimesid. Kõigile meeldis maja interjöör ja aura, mida justkui kõik tundsid omamoodi - see oli väga positiivne ja jõudu andev.
Loengud olid teemadeks jaotatud ja kestsid 90 minutit ja siis pausid vahele. Väga vaheldusrikas programm oli välja mõeldud, kella ei olnud üldse aega vaadata, veel vähem igavust tunda. Meie ekspert-karjäärinõustaja Külli, mentorid Anu ja Ivi, kogemusnõustaja Anita ja vabatahtlik Helle oli super huvitava programmi välja mõelnud. Loengud olid vaheldumisi tegevuse ja liikumisega seotud.
 Kui esimesel päeval olid osa meist veel väheseltsivad ja tasased, siis järgnevatel päevadel oli neid tore jälgida, sest loengute käigus ja vestlustubades muutusid nad avatumateks ja seltsivamateks. Ja nii jõudiski märkamatult kätte viimane, kolmas päev Moostes. Aeg oli nii märkamatult möödunud, et lausa kahju oli lahkuda.
Tegime viimasel loengul 3-st päevast kokkuvõtted. Mõtted, mis minule meelde jäid, on: 1. Ainult endale lootes saavutad oma eesmärgid 2. Ära kunagi mine toast välja, kui Sul ei ole eesmärki 3. Kõik, mis teed, teed endale 4. Räägi ja Sa leiad kuulajad 5. Õppida elama siin ja praegu ja nägema igas hetkes positiivsust 6. Elus on momente, kui me vajame abi, julge küsida ja Sulle näidatakse teeots kätte Pole halba ilma heata - läbi oma haiguse olen ma kohtunud väga huvitavate, andekate ja palju hingesoojust omavate inimestega.
 Ja tänu IVT projektile oli mul võimalus veeta 3 väga huvitavat ja õpetlikku päeva.
Aitäh! MERIKE

Uudised

22/12/2012
Loe IVT projekti kuuendat uudiskirja Oleme jõudnud projektiga lõpusirgele...

11/12/2012
Toetatud töölerakendamise pilootprojekt sõltuvusravi ja –rehabilitatsioonisüsteemi osana Täna kohtusid asjast...

07/12/2012
*PERH psühhiaatriakliiniku juhtkond ja IVT projektimeeskond arutas jätkutegevusi* 6. detsembril...