Карта сайта   |    EST   |    ENG   |    RUS   |   
 
 

Спонсоры

HMNlogovarviline ELSotsiaalfondvertikaal.jpg

Vabatahtlike mõttekoda Moostes

                                                                                                              Maris Enok, EPRÜ taastujate nõukoja liige

10-12 oktoober 2011 toimus Moostes Eesti Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Ühingu  taastujate nõukoja liikmete ja vabatahtlike mõttekoda, mille eesmärgiks oli on arendada  vabatahtlike kaasamise süsteemi ning anda võimalus vabaks mõttevahetuseks vaimse tervise teemadel.  Ehk teisisõnu: kolm mõttetihedat ja muljeterohket päeva kaunis Mooste mõisakompleksis, et arutleda maailmaparanduslikke tegude ümber mida ehk ise saame teha.

Esimene päev kujutas endast uude (ja imeilusasse) keskkonda sisse-elamist ning üksteisega tuttavaks saamist. Kuigi tundsin mõningaid osalejaid juba varasema töökogemuse kaudu Duo-projektist, avanesid nad mulle nende kolme päeva jooksul sootuks uuest ja põnevamast küljest, näidates oma isiklikumat ja igapäevaelus tihti varjatumat palet. Rääkimata rikastavast kogemusest tutvuda uute ja inspireerivate inimestega EPRÜ vabatahtlike näol. Ka toimus tore ekskursioon Mooste mõisakompleksis, tutvustades siin peituvaid aardeid nagu linakoda, savikoda, Mooste põhikooli ja viinavabrikut. Viimane oli meile ka meeldivaks peatuspaigaks, kus pidasime oma seminari, nautisime hõrke roogi, puhkasime, lõõgastusime ja jäädvustasime oma fantastilise seltskonna fotodele. Fotosessioon toimus nii professionaali kui meie isikliku fotograafi mentor Oliver Kuke käe all.

Teine päev kujunes töiseks vabatahtliku tegevusega lähemalt tutvumiseks. Loengut ja seminari viis läbi Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse koolitaja Anna Gramberg, kellele siin kohal tänusõnad sisuka ja informatiivse päeva eest. Huvitavaks ja kasulikuks pean ka rühmatöid gruppides, kus sündis uusi ideid seoses vabatahtliku tööga ning mis liitsid seminaris osalejaid tugevalt ühte.

Kolmas ehk kokkuvõtete tegemise päev üllatas sellega, kui palju värvikaid isiksusi meie ettevõtmine koondab ja kui häid mõtteid toredate inimeste koostöös sünnib. Nii näiteks sai siin alguse idee luua kohvik vaimsetest häiretest taastujatele, kus hakata korraldama luuleõhtuid ja kunstinäitusi. Samuti pakuks kohvik taastujatele vabatahtliku töö võimalust perenaise abistamise näol. Meelde jäi ka ettepanek hakata pakkuma nõustamisteenust noortele emadele.

Meie kolme päevase seminari lõpetas  jalutuskäik ümber järve kolme kilomeetrisel matkarajal. Keset hingematvalt kaunist loodust koos armsaks saanud inimestega käis peast läbi mõte, et see hetk võiks kestma jäädagi… Ja meie mälestustes ta kahtlemata jääbki.